Rumuz: Şifre: Beni hatırla
Nasıl Şifre Alırım ?
Ana Sayfa İletişim   Web  iPhone  Android İzle Paketi Avantajlı Paket Kolay Kullanım Sık Sorulan Sorular

KULLANIM ŞARTLARI

AcabaNerede servisi, üyelerin karşılıklı onayı/izni dâhilin de birbirlerini izleme imkânı veren hukuka ve ahlaka aykırı amaçlarla kullanılamayan bir servistir. Siz izin/onay vermedikçe nerede olduğunuzu kimse izleyemez. Sevdiklerinizi servise davet ettiğiniz zaman, sizin ve sevdiklerinizin güvenliği açısından davet ettiğiniz kişi/kişilere gün içerisinde belirsiz bir zamanda AcabaNerede servisine davet edildiklerini bildiren ve ONAY isteyen bir sms mesajı gidecektir. Mesajı onaylamaları halinde sevdikleriniz konum bilgilerini size açmış olacaklardır. Güvenlik için servisimiz tarafından her hafta düzenli olarak tüm üyelerimize, AcabaNerede servisine üye olduklarını hatırlatıcı sms mesajları gönderilmektedir ve gönderilmeye devam edecektir. Bu sayede tüm üyelerimiz bilgi ve onayları dahilinde servise üye olduklarını ve konum bilgilerini paylaştıklarını bilir ve kabul ederler. Servise üye olan ve web sitesini ziyaret eden tüm kullanıcılar servise üye olmakla ve/veya siteyi ziyaret etmekle, iş bu sözleşme metnini okuduğunu, anladığını ve bu sözleşmede yer alan kuralları gayri kabili rücu olarak kabul etmiş olduğunu kabul beyan ve taahhüt eder. Sözleşme kurallarında değişiklik yapmak, kuralları iptal etmek ve/veya yeni kurallar getirmek tamamen AcabaNerede servisinin insiyatifindedir. AcabaNerede bu yetkisini üyelere bilgi vermeden kullanma hakkını saklı tutar. Servis kapsamında üyeler işbu sözlemeye uymakla yükümlüdürler.

 1. Taraflar;
 2. AcabaNerede Servisi: Bireysel konum bulma hizmetini izine bağlı olarak 5255 Turkcell kısa numarası üzerinden yanı sıra www.acabanerede.com internet sitesinden veren konum tabanlı lokasyon hizmeti.
  Üye: AcabaNerede servisine sms ile üye olan ve kayıt işlemlerini yapan ve üye/kayıt olmakla iş bu sözleşmenin tüm hükümlerini peşinen kabul etmiş olan kişiyi ve/veya siteyi kullanan kişiyi ifade etmektedir.
  Rumuz: AcabaNerede servisini kullanmak için üyenin kendisine uygun gördüğü, belirlediği ve başkalarına bildirdiği üye adı.
  Servis Veren: Turkcell iş ortağı olup AcabaNerede servisi hizmetini veren şirket.
  Mobil Operatör: GSM baz istasyonu üzerinden konumlama teknolojisi sahibi olup bu hareketle hizmet vererek üye onayı ile üye konum bilgisini Servis Veren ile gizlilik ve güvenlik dahilinde sağlayan Operatör.

 3. Yükümlülükler;
  1. AcabaNerede servisine üye olmak için Turkcell kullanıcısı olma ön koşulunu yerine getirdiklerini taahhüt ederek, Turkcell üyeliğinin sona ermesiyle birlikte AcabaNerede servis üyeliğinin de otomatik olarak sonlanacağını peşinen kabul eder.
  2. AcabaNerede servisi, üyenin izni ve onayı olmadan hiç kimse ile üyenin konum bilgisini paylaşamaz. Aynı şekilde üye de izin ve onay almadan kimsenin konum bilgisini sorgulayamaz ve öğrenemez. Üyenin onayı ile AcabaNerede servisini kullanılarak konum bilgisinin paylaşılması veya herhangi bir şekilde üçüncü şahıslara iletilmesi ile ilgili tüm sorumluluk üyeye aittir.
  3. Üye, AcabaNerede servisinden yararlanmak için rumuz seçerken hukuka ve ahlaka aykırı olan ve/veya küfür içerikli kelimeler içeren rumuzların servis tarafından iptal edilebileceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.
  4. AcabaNerede servisi, herhangi bir zamanda arıza, bakım, onarım, yenileme veya buna benzer herhangi bir sebeple ve/veya saldırı, sistemlerin çökmesi, servis verenden hizmet alamama, doğal afetler, harp, yangın, grev vb. gibi tarafların kontrolü haricinde ortaya çıkan her hangi bir sebeple AcabaNerede servislerinde geçici veya daimi surette hizmet verememesi veya kesinti olması sebebiyle hiçbir surette sorumlu tutulamayacaktır. Üye, yukarıda açıklanan durumlar nedeniyle uğradığı zararları hiçbir surette talep etme hakkına sahip olmayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.
  5. AcabaNerede servisi, üyenin verdiği onay karşılığında yaklaşık konum bilgisi göndermektedir. Gelen konum bilgisi Mobil Operatörün baz istasyonu yoğunluğu veya GSM şebekesindeki o an ki mevcut trafik yoğunluğu veya coğrafi şartlara bağlı olarak değişiklik gösterebilecektir. AcabaNerede Servisi, üyenin onayı neticesinde gerçekleştirdiği "NEREDE" veya "NEREDEYIM" konum sorguları ile yada acabanerede.com, iPhone/iPad ve Android uygulaması üzerinden yapılan konum sorguları sonucunda, belirli bir alanı kapsayan ve sorgulanan üyenin bulunduğu konumun dolaylarındaki yaklaşık bir konum bilgisini bildirmektedir. Servis Veren ve Mobil Operatör, AcabaNerede Servisi kullanımı sonucunda saptanan konum bilgisinin koordinatsal, noktasal ve tam adres olmasının kesinliğini garanti ve taahhüt etmemektedir. Üye, bu bilginin kullanımından kaynaklanan sorunlar nedeniyle, Servis Veren şirket veya Mobil Operatörün sorumluluk kabul etmediğini ve Servis Veren şirket veya Mobil Operatörün aleyhinde bir hak iddia etmeyeceğini veya şikâyette bulunmayacağını gayri kabili rücu olarak kabul etmiş olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.
  6. AcabaNerede servisi üyeliği kişiseldir. Üçüncü şahıslara ödünç verilemez, devredilemez. Üye, bu durumda oluşabilecek olan sorunlardan AcabaNerede servisinin sorumlu olmadığını kabul, beyan ve taahhüt eder.
  7. Üye, rumuz ve şifresi ile servisi internet üzerinden kullanabilecektir. Üye şifresini istediği gibi değiştirme hakkına sahip olmakla beraber şifre güvenliği kendi sorumluluğundadır. Şifrenin çalınması veya 3. şahıslar tarafından ele geçirilmesi durumunda AcabaNerede servisinin, Servis Verenin ve Mobil Operatörün hiçbir sorumluluğu bulunmamakta olduğu gibi, Üye bu hususu dava veya tazminat konusu haline getiremeyeceğini kabul ve taahhüt eder.
  8. AcabaNerede üyeleri, AcabaNerede servisi tarafından SMS, e-mail ve bu tür yapılan, her türlü tanıtım mesajlarını almayı kabul eder.
  9. Teknik aksaklıklardan dolayı AcabaNerede servisinde hata ya da kesinti olabilir. Üye, AcabaNerede servisinin, bu şekilde anlık kesintilerden sorumlu olmadığını kabul, beyan ve taahhüt eder.

 4. AcabaNerede servisi ücret bilgisi;
  1. Standart üyeler için;
   Turkcell 5255 kısa mesaj numarası üzerinden çalışan SMS hizmeti, www.acabanerede.com internet sitesi, wap sitesi veya Android, iPhone/iPad uygulaması üzerinden yapılacak her NEREDE veya benzeri konum sorgusu vergiler dahil 1 TL olarak ücretlendirilecektir.
  2. IZLE paket ücreti;
   IZLE paketi ücreti her kullanıcı için vergiler dahil aylık 20 TL, haftalık 5 TL'dir.
  3. Avantajlı paket ücreti;
   Avantajlı paket ücreti vergiler dahil aylık 20 TL, haftalık 5 TL'dir. Limit aşımında vergiler dahil 50 KURUŞ ile sorgu yapmaya devam edersiniz. Kullanılmayan sorgular bir sonraki haftaya devir edilmez.
  4. ÜYE, AcabaNerede servisine üye olmak için gönderdiği ilk KAYIT SMS mesajı veya servise üye bir başka kullanıcı tarafından gönderilen ilk DAVET sms mesajına onay ile KAYIT olmak istemesi halinde ve 5255 servisimizin kendisine üyelik onayı için gönderdiği şartları anlatan ilk bilgilendirme SMS mesajına verdiği EVET sms onay mesajı ile bu ücret şartlarını öğrendiğini, bildiğini ve her konum sorgusu yaptığında ücret tahakkuk edileceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.
  5. AcabaNerede Servisi ile ilgili, üye kullanım bilgisi veya çeşitli bilgilendirmeler içeren bilgilendirme mesajları ücretsizdir. AcabaNerede, sunulan bütün hizmetler için fiyatları değiştirme hakkını saklı tutar.
  6. Ücret iadesi yapılamaz.

 5. Servis üyeliğinin iptali;
  1. Üyenin kendi rızası ile servis üyeliğinin iptali;
  2. Eğer standart üye, kendi rızası ile AcabaNerede servisi üyeliğinden çıkmak isterse, IPTAL yazarak 5255'e SMS göndermesi yeterlidir. İptal işlemi sonucunda üyelik sona erdirilir. İptal edilmediği sürece devam eder.
  3. Üyenin kendi rızası ile IZLE paketi iptali;
  4. Eğer üye, kendi rızası ile AcabaNerede servisi IZLE paketini sona erdirmek isterse, IPTAL IZLE yazarak 5255'e SMS göndermesi yeterlidir. İptal işlemi sonucunda IZLE paketi sona erdirilir. İptal edilmediği sürece devam eder.
  5. Üyenin kendi rızası ile avantajlı paket iptali;
  6. Eğer üye, kendi rızası ile AcabaNerede servisi avantajlı paketini sona erdirmek isterse, IPTAL AVANTAJ yazarak 5255'e SMS göndermesi yeterlidir. İptal işlemi sonucunda avantajlı paket sona erdirilir. Kişinin standart üyeliği devam eder, konum sorgusu yapılması durumunda standart üyelik üzerinden ücretlendirilir. İptal edilmediği sürece devam eder.
  7. Servis veren tarafından üyelik iptali;
  8. "AcabaNerede Servisi Kullanım Şartlarına" aykırı davranışları veya tanımadığı üyeleri listesine eklemek amacı ile mütemadiyen davet/ekle vb. şekilde onay sms mesaj/mesajları yollayarak rahatsızlıklarına neden olduğu tespit edilen üyelerin, üyelikleri Servis Veren tarafından iptal edilir. Ayrıca 5255 servisimizden kişiye iptal işlemi hakkında bilgi içeren bir SMS mesajı gönderilir.

 6. AcabaNerede.com kullanım hakları ve gizlilik;
  1. AcabaNerede servisinin web sitesinde bulunan bütün yazılı, resimli, sesli, grafik içeren ve/veya içermeyen tablo gibi materyallerin her hakkı saklıdır. Bu materyalleri kopyalayarak kişisel sayfalarda yayınlamak ve/veya pazarlamak kesinlikle yasaktır. Kişisel sayfalarda bu gibi materyallerin kullanılması halinde mutlaka kimden alıntı yapıldığı ve/veya alıntı yapılan şahıs ve ticari kurumun izin verdiğini belirten bir ibarenin sayfanın altına eklemesi zorunludur. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununda sayılan diğer tüm mali haklar münhasıran AcabaNerede servisine aittir. Aksi halde doğabilecek kanuni ihtilaflarda www.acabanerede.com bu uyarıyı yaptığından, hiçbir sorumluluk kabul etmez.
  2. www.acabanerede.com internet sayfasında yer alan bilgilerin güvenilir ve hatasız olacağı hiç bir şekilde garanti edilmemektedir. Kullanıcı, siteye giriş yaptıktan sonra ki tüm sorumluluğun kendisinde olduğunu kabul, beyan ve taahhüt etmektedir.
Yukarı Dön
  Web Kolay Kullanım Sık Sorulan Sorular Kullanım Şartları Ücret Bilgisi
          Instagram   Korgun Yazılım Turkcell